۴۵۴ بازدید انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳ آخرین ویرایش : ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳

تاج بخش خبر داد:

گردهمایی مدیران مؤسسه بیت‌الاحزان از ۷ استان در مشهد/ لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی در شعب

گردهمایی مدیران شعب مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از ۷ استان کشور، در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها) به نقل از ایکنا، گردهمایی مسئولان و مدیران شعب و مراکز شبانه‌روزی مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از ۷ استان کشور طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ فروردین‌ماه جاری در مشهد مقدس در حال برگزاری است.
احمد تاج‌بخش، مسئول برگزاری این همایش در این رابطه گفت: در این گردهمایی بیش از ۲۷۵ نفر حضور دارند که ۱۸۳ نفر آن مدیران و مسئولان شعب هفت استان و ۲۲ شهرستان هستند.‌
وی افزود: این همایش با هدف تقدیر و تشکر و اجرای برنامه‌های سیاحتی و زیارتی ویژه مدیران و مسئولینی است که به صورت خیرخواهانه مشغول فعالیت در موسسات قرآنی بیت‌الاحزان هستند، همچنین جلسات و نشست هایی با حضور اساتید اخلاق و رئیس موسسه قرآنی بیت الاحزان در حال برگزاری است و در پایان از شعب برتر تجلیل به عمل خواهد آمد.
تاج‌بخش با بیان اینکه همچنین برنامه‌های جانبی ویژه موضوعات جذب مراکز شبانه روزی پرسش و پاسخ و ... نیز پیش‌بینی شده است، گفت: در قالب برنامه پرسش و پاسخ تلاش شد که نسبت به تغییرات سال ۹۸ و بخشنامه های سال جاری شبهات و سئوالات برطرف شود و همچنین برنامه‌های یک سال آینده مرور شود.
وی یادآور شد: تلاش شده در این همایش نسبت به برنامه مشابه سال‌های گذشته تغییرات ایجاد شود و بیشتر برنامه‌ها به سمت تفریحی و سیاحتی و مراسم‌ها تجلیل سوق داده شود و میزان برنامه های کارگاهی آموزشی و تشریح و توجیه برنامه‌ها کاهش یابد. .
تاج بخش در پایان با اشاره به زمان آغاز ثبت نام طرح رحله به در اردیبهشت گفت: این گردهمایی مسئولین مراکز شبانه‌روزی از اهمیت بالاتری برخوردار است و می‌تواند در خصوص هماهنگی برنامه‌های نحوه جذب، طرح‌های دوساله حفظ بانوان، طرح حفظ یکساله، حوزه‌های علمیه قرآن محور و ... بسیار تاثیرگذار باشد.
حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه نیز در نشست پرسش و پاسخ این گردهمایی گفت: باید به سمت خوداستقلالی برویم و در هر شعبه‌ای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه تا زمانی که مشکل مالی شعب حل نشود کارهای دیگری نمی‌توان انجام داد، گفت: قرار است که در ستاد ساماندهی مالی شعب برای ایجاد موقوفات قرآنی و مجمع خیرین قرآنی و توسعه صندوق‌های نذورات و کمک‌های مستمر ماهانه تلاش کنیم.
شاهسونی با تصریح اینکه در ساماندهی مالی دو کار داریم یکی بحث روشن شدن حساب و کتابها و دیگری توانمندسازی و درآمد شعب است، از برگزاری دوره‌های تربیت مربی حفظ و تجوید در شهرستان‌ها با حضور اساتید کشوری و بیت‌الاحزان خبر داد.

Share