۳۴۷ بازدید انتشار : ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱ آخرین ویرایش : ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰

در آیین اختتامیه مسابقات در شیراز:

نفرات برتر هفدهمین دوره مسابقات سراسری بیت الاحزان معرفی شدند+ گزارش تصویری

مجموع مراکز شبانه روزی رتبه اول در بین شهرستانها ومراکز شرکت کننده و مرکز شبانه روزی امام حسن مجتبی(ع) رتبه اول در سنجش بین شعب و مراکز شبانه روزی را کسب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها)، مرحله نهایی هفدهمین دوره مسابقات سراسری بیت الاحزان پنجشنبه گذشته دوم اسفند ماه در دانشکده علوم و معارف قرآنی شیراز برگزار شد.

در این مسابقات 178 نفر از برگزیدگان شعب و مراکز شبانه روزی بیت الاحزان که پس از موفقیت در مرحله شعبه و شهرستان به مرحله نهایی راه یافته بودند در 13 رشته مختلف با هم به رقابت پرداختند.

این مسابقات در رشته های حفظ یک، 3، 5، 10، 20 جزء و کل قرآن کریم در دو بخش خواهران و برادران و در رشته ترجمه و مفاهیم به صورت کتبی به طور مشترک بین خواهران و برادران برگزار گردید.

در اختتامیه این مسابقات از سه نفر برتر هر رشته با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی تجلیل به عمل آمد که اسامی نفرات برتر بر اساس رشته ها به ترتیب زیر است:

 

رشته های برادران:

حفظ یک جزء:

رتبه اول: مهدي دلپذير از شعبه کازرون

رتبه دوم: سيد محمد رضا هاشمي از شعبه ميمند

رتبه سوم: سيد طاها مکي از شعبه مهر

 

حفظ 3 جزء:

رتبه اول: محمدصالح کهدويي از شعبه يزد

رتبه دوم: محمد حسن رضايي از شعبه شهداي گچي شیراز

رتبه سوم: * عدم احراز

 

حفظ 5 جزء:

رتبه اول: محمدرضا دلپذير از شعبه کازرون

رتبه دوم: ميلاد نيکنام منش از شعبه آبگل میمند

رتبه سوم: حسين نوري از شعبه کازرون

 

حفظ 10 جزء:

رتبه اول: احمدرضا سالاري سروري از مرکز شبانه روزي آل ياسين(ع) شیراز

رتبه دوم: سيدعليرضا حسيني نسب از شعبه يزد

رتبه سوم: حسن بابايي از مرکز شبانه روزي امام حسن مجتبي(ع) استهبان

 

حفظ 20 جزء:

رتبه اول: علي اکبر بدري از مرکز شبانه روزي حضرت اباعبدالله الحسين(ع) استهبان

رتبه دوم: * عدم احراز

رتبه سوم: * عدم احراز

 

حفظ کل:

رتبه اول: احمد خليل زاده از مرکز شبانه روزي حضرت اباعبدالله الحسين(ع) استهبان

رتبه دوم: مجتبي خاکي نهاد از مرکز شبانه روزي امام حسن مجتبي(ع) استهبان

رتبه سوم: محمد نوري از مرکز شبانه روزي امام حسن مجتبي(ع) استهبان

 

رشته های خواهران:

حفظ یک جزء:

رتبه اول: فاطمه خسروي از شعبه فسا 3

رتبه دوم: حديث پاباغي از شعبه شهرپير داراب

رتبه سوم: فائزه خلفي از شعبه زنجان

 

حفظ 3 جزء:

رتبه اول: سيده معصومه شريفي از شعبه شهرک صدرا شیراز

رتبه دوم: هانيه نوروزي از شعبه زنجان

رتبه سوم: زهرا ابراهيمي از شعبه خيابان مسلم شیراز

 

حفظ 5 جزء:

رتبه اول: طاهره طاهري از شعبه قير

رتبه دوم: طلعت شريفي از شعبه ميمند

رتبه سوم: فاطمه تقي پور از شعبه شهر ري

 

حفظ 10 جزء:

رتبه اول: معصومه عسکري زاده رونيزي از شعبه رونيز عليا استهبان

رتبه دوم: شهلا نصيري از شعبه زنجان

رتبه سوم: مليحه سپهري فر از شعبه قير

 

حفظ 20 جزء:

رتبه اول: زهرا اردالي از شعبه استهبان

رتبه دوم: محبوبه جعفري از شعبه قائميه کازرون

رتبه سوم: زهرا کريمي افوسي از شعبه شهر ري

 

حفظ کل:

رتبه اول: طاهره رنجبر از شعبه سهل آباد استهبان

رتبه دوم: بتول رحماني از مرکز شبانه روزي حضرت زينب کبري(س) استهبان

رتبه سوم: زهرا محمد علي نژاد از شعبه رامهرمز

 

رشته ترجمه و مفاهیم:

 رتبه اول: سميه ميرحسيني از شعبه سروستان

 رتبه دوم مشترک: تقدير منوچهري از شعبه سروستان و صديقه آگهي از شعبه دهک دولت آباد شیراز

 رتبه سوم: مريم شاهي از شعبه فسا 2

 

از لحاظ رتبه بندی مراکز، مراکز شبانه روزی برادران با 1599 امتیاز رتبه اول را کسب نمود و پس از آن شهرستان استهبان با 990، شهرستان کازرون با 765، شیراز با 593 و فیروز آباد با 432 امتیاز رتبه های بعدی را به دست آوردند.

در رتبه بندی بین شعب و مراکز شبانه روزی بیت الاحزان، مرکز شبانه روزی امام حسن مجتبی(ع) روستای لای خرمی استهبان با 677 امتیاز رتبه اول را کسب کرد و پس از آن مرکز شبانه روزی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) روستای محمد آباد استهبان و شعب کازرون، زنجان و یزد به ترتیب با 667، 465، 418 و 390 امتیاز رتبه های دوم تا پنجم را از لحاظ امتیازات شعب کسب کردند.

در رتبه بندی صورت گرفته علاوه بر امتیاز حضور قرآن آموزان در مسابقات، بر اساس رتبه های اول تا سوم و همچنین ضریب هر یک از رشته ها امتیازات هر فرد محاسبه گردید و در نهایت مجموع امتیازات قرآن آموزان شعب و مراکز شرکت کننده مورد ارزیابی قرار گرفت.

یاد آور می شود در این مسابقات از استان‌های آذربایجان شرقی، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، فارس، قم، کرمان و یزد حضور داشتند و به تمامی شرکت کنندگان هدیه عمومی اهدا گردید.

Share