۸۳۰ بازدید انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲

نام نویسی متقاضیان همکاری به عنوان کادر آموزشی طرح ملی رحله 5

نام نویسی متقاضیان همکاری به عنوان کادر آموزشی طرح ملی رحله 5

مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با استعانت از ائمّه اطهار (علیهم السلام) و الطاف حضرت ولي عصر(عج)، با 20 سال فعاليت قرآنی فرهنگی و دارا بودن بیش از 160 شعبه در 12 استان كشور، با تربيت بيش از 1910 حافظ كل قرآن كريم و 16000 حافظ يك جزء به بالا می كوشد در راستای گسترش فرهنگ قرآن كريم در سراسر ايران اسلامي پيشگام باشد.

مؤسسه بیت الاحزان در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآن کریم و آشنایی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان با قرآن و معارف قرآنی خصوصاً حفظ قرآن و بهینه نمودن اوقات فراغت آنان در تابستان در 4 سال گذشته اقدام به برگزاری دوره های تخصصی كوتاه مدت حفظ قرآن كریم موسوم به طرح ملی رحله (حفظ جزء 30 و سوره مبارکه بقره در مدت 53 روز تابستان به صورت شبانه روزی ویژه برادران) نموده است.

واژه «رحله » از آیه دوم سوره مبارکه قریش اقتباس شده است: « إِيلَافِهِمْ رِحْلَةَ الشِّتَاءِ وَالصَّيْفِ». «رحله » در لغت به معنای کوچ از جایی به جای دیگر است و در واقع قرآن آموزان 14 تا 22 ساله در این طرح با ترک منزل و یا حتی شهر خود، به صورت شبانه روزی علاوه بر حفظ 4 جزء قرآن کریم، با ترجمه، تجوید و تفسیر قرآن کریم نیز آشنا شدند.

در 4 سال برگزاری این طرح قرآنی 8437 نفر نام نویسی کرده اند که از این بین تعداد 5140 نفر موفق به حفظ اجزاء قرآن کریم شده اند و این مؤسسه بنا دارد در سال 98 نیز پنجمین دوره این طرح ملی را با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و مؤسسات و نهادهای قرآنی و فرهنگی کشور برگزار نماید.

داوطلبان خدمت به عنوان کادر آموزشی طرح ملی رحله 5 با دارا بودن شرایط زیر می توانند در ادامه صفحه نسبت به نام نویسی اقدام نمایند:

شرایط ثبت نام
1- حداقل سن برای متقاضیان استادی 18 سال و برای مدیر داخلی 22 و مدیر آموزشی 25 سال می باشد.
2- اولویت پذیرش جهت مدیریت آموزشی طرح با طلاب معمم می باشد.
3- داوطلبان متعهد می گردند در دوره های مهارت افزایی آموزشی-اجرائی (حفظ/ تجوید/ترجمه و مفاهیم / مدیریت و کلاسداری و... ) که از طرف ستاد، جهت ارتقاء کمی و کیفی سطح کادر آموزشی-اجرائی طرح ملی رحله برنامه ریزی و برگزار می شود، شرکت نمایند.

تذکرات :
1- حافظانی که متقاضی میزبانی طرح ملی رحله هستند نمی توانند در کادر آموزشی سمتی داشته باشند.
2- متقاضیان عزیز هنگام ثبت نام و انتخاب نوع همکاری شان جایگاه مورد نظر را مد نظر داشته باشند.
3 - ثبت نام در سایت به منزله اعلام آمادگی متقاضی جهت همکاری با موسسه بوده و پذیرش قطعی بعد از بررسی و تحقیقات نسبت به فرد ثبت نام کننده با توجه به درخواست و ظرفیت مراکز میزبانی طرح رحله امکان پذیر خواهد بود.

4- تاریخ جلسه مهارت افزایی کادر آموزشی طرح ملی رحله 17 لغایت 21 خرداد به مدت 4 روز می باشد . حضور کلیه ثبت نام کنندگان الزامی است .

 

استانهای متقاضی برگزاری طرح ملی رحله


1-فارس شهرستانهای :
 استهبان ، فسا، نی ریز ، کازرون ، لارستان ، زرین دشت
 
2-خوزستان شهرستانهای :
هویزه ، آبادان( 4 مرکز  ) ، امیدیه

3-کرمان شهرستانهای :
رودبار جنوب ، عنبرآباد

4-یزد شهرستان :
تفت ( دیزران )

5-تهران شهرستان های :
اسلام شهر ، بومهن

6-لرستان شهرستان:
بروجرد

7-همدان شهرستان :
ملایر

8-خراسان رضوی شهرستان :
مشهد مقدس ، تربت جام

9-خراسان جنوبی شهرستان :
بیرجند

10-آذربایجان شرقی شهرستان:
شبستر

11-اردبیل شهرستان :
گرمی

12-قم شهرستان :
قم

 

Share
5