۲۱۸ بازدید انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶ آخرین ویرایش : ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵

25 بهمن پایان مهلت نام نویسی متقاضیان میزبانی طرح رحله:

تربیت 5140 حافظ قرآن در 4 دوره طرح رحله/ 21 مرکز متقاضی میزبانی تاکنون

نام‌نویسی طرح تابستانی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) با عنوان «رحله» ویژه حفظ ۴ جزء قرآن کریم آغاز شد.

نام‌نویسی طرح تابستانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) با عنوان «رحله» ویژه حفظ 4 جزء قرآن کریم در تعطیلات تابستان آغاز شد.

حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: این طرح بزرگ قرآنی امسال نیز برای پنجمین سال متوالی توسط موسسه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) اجرایی می‌شود.

وی، هدف از اجرای این طرح شبانه روزی حفظ قرآن را ایجاد روحیه و انگیزه به حفظ قرآن کریم در بین جوانان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، تربیت قرآنی و آشنایی با معارف اهل‌ بیت (ع)، تربیت مدرسان و مبلغان علوم قرآنی، نهادینه کردن فضائل اسلامی و تربیت اخلاقی عنوان کرد.

به گفته مسئول موسسه قرآنی بیت‌الاحزان (س)، در سال جاری 21 شهرستان از 11 استان کشور همچون استان‌های فارس، خوزستان، تهران، خراسان رضوی، کرمان، یزد، لرستان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی و همدان با اعلام و ثبت‌نام، متقاضی برگزاری پنجمین دوره طرح ملی رحله هستند.

رئیس ستاد طرح ملی رحله افزود: با تصویب ستاد پنجمین دوره این طرح ملی قرآنی فقط ویژه برادران در مقاطع سنی جوانان و نوجوانان 14 تا 22 ساله برگزار خواهد شد و برنامه ای جهت اجرای طرح برای بانوان وجود ندارد.

شاهسونی تصریح کرد: در طرح ملی رحله که مدت برگزاری آن 53 روز است و ویژه اوقات فراغت تابستانی است، شرکت‌کنندگان، چهار جزء از قرآن کریم را حفظ می‌کنند و پس از اتمام دوره از میان برگزیدگان، برخی مجوز ورود به حوزه علمیه قرآن‌محور بیت‌الاحزان(س) و مراکز شبانه روزی حفظ و مفاهیم یکساله کل قرآن کریم را کسب می‌کنند و علاوه بر حفظ کل قرآن در مدارس دینی از فضای معنوی و علمی این مراکز بهره‌مند شوند و مسیر علم را فرا میگیرند.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: در سال‌های گذشته وزارت ارشاد و سازمان اوقاف از این طرح بزرگ قرآنی را حمایت کردند و امسال نیز انتظار داریم در اجرای این طرح موسسه بیت‌الاحزان(س) را حمایت‌ کنند.

مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت میزبانی این طرح از8 بهمن  آغاز و تا 25 بهمن 97 ادامه دارد و طرح نیز از تیرماه سال دیگر اجرا خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت beytolahzan.ir نسبت به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره اقدام کنند.

به گزارش تسنیم، در چهارمین دوره طرح رحله که سال گذشته برگزار شد، حدود 2013 نفر ثبت‌نام کردند و از میان آنها 1119 نفر توانستند حافظ جزء سی‌ام و سوره مبارکه بقره شوند. در مجموع در 4 دوره طرح ملی رحله تاکنون 5140 داوطلب موفق به حفظ قرآن کریم شده‌اند.

Share