۳۳۶ بازدید انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱ آخرین ویرایش : ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱

سردار مهدیار در بازدید از مراکز قرآنی بیت الاحزان:

الگوی بیت الاحزان قابل انتقال به آستان قدس است

جابر مهدیار: هر جا بخواهیم مثالی از کار جهادی بزنیم، کار شما را مثال می زنیم./ بنا داریم در موضوعات قرآنی که در مرکز قرآن در حال برنامه ریزی هستیم حتماً از تجربیات مؤسسه بیت الاحزان استفاده کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، جابر مهدیار، مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس و هیئت همراه روز گذشته از مراکز قرآنی مؤسسه بیت الاحزان در شهرستان استهبان بازدید کرد.

وی در ابتدا در جمع قرآن آموزان مرکز شبانه روزی حفظ یکساله حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و حوزه علمیه قرآن محور امام صادق (ع) واقع در روستای محمد آباد حاضر شد و در جریان فعالیت های این مراکز قرآنی قرار گرفت. مهدیار پس از شنیدن گزارشی از روند فعالیت های مراکز شبانه روزی بیت الاحزان توسط حجت الاسلام شاهسونی مدیر مؤسسه، با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده، پشتوانه مدیریتی قوی و بومی را در موفقیت بیت الاحزان با دست خالی مورد توجه قرار داد و گفت: هر جا بخواهیم مثالی از کار جهادی بزنیم، کار شما را مثال می زنیم.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس خطاب به قرآن آموزان این مراکز گفت: انتخاب شما انتخابی دقیق، هوشمندانه، هدفمند و آینده نگرانه بوده است چرا که در این مسیر هم دروس و معارف دینی و قرآنی را تحصیل می کنید و هم شخصیت فردی و معنوی خود را پرورش می دهید؛ البته باید مراقب باشیم از اصول و قاعده خارج نشویم.

وی افزود: چهره های شما را که می بینم دو نکته در ذهنم تداعی می شود: یکی این که مرا یاد شهدای دفاع مقدس می اندازد که مانند شما اعتقاد و پشتکار قوی داشتند و همچنین به یاد جوانی خودمان هم می افتیم و این که مسلمان بودن و معتقد بودن چه هزینه هایی در زمان پیش از انقلاب داشت اما بحمد الله به برکت انقلاب اسلامی امنیت و اسلام در این مملکت مستقر است و فضا جهت تحصیل علوم دینی مهیاست .

این سردار دفاع مقدس با ذکر خاطره ای از زمان پیش از انقلاب، بر لزوم قصد قربت در همه امور بین قرآن آموزان و طلاب حوزه علمیه تأکید کرد.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس و هیئت همراه در ادامه از باغ موقوفه فدک، ساختمان قدیم مرکز مدیریت بیت الاحزان و کارگاه مصالح ساختمانی فدک در روستای ماهفرخان دیدن کردند و از نزدیک با تاریخچه بیت الاحزان، موقوفات قرآنی و فعالیت های اقتصادی مؤسسه آشنا شدند.

حضور در مرکز مدیریت بیت الاحزان و آشنایی با معاونت ها و بخش های مختلف مرکز مدیریت دیگر برنامه هیئت نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس بود.

مهدیار در این دیدار ساختار بیت الاحزان را با سابقه و کارها را بر اساس سیستم تعریف شده عنوان کرد و افزود: بنا داریم در موضوعات قرآنی که در مرکز قرآن در حال برنامه ریزی هستیم حتماً از تجربیات مؤسسه بیت الاحزان استفاده کنیم. وی با بیان این که پیگیر دعوت از مدیر بیت الاحزان جهت حضور در نشست آستان قدس رضوی به منظور ارائه گزارش و بهره گیری از تجربیات و الگوی توسعه این مؤسسه هستیم خاطر نشان کرد: حمایتی که از مجموعه بیت الاحزان می شود ورای مباحث مادی است و گرنه به طور طبیعی و با روندهای جاری امکان این اقدامات گسترده نیست. در این مجموعه منابع مادی حرف اول را نمی زند بلکه اراده و اخلاص مجموعه بیت الاحزان سبب پیشرفت آن شده است.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب در فارس تأکید کرد: تجربیات بیت الاحزان در تربیت، آموزش، پشتیبانی و برنامه ریزی مهم و قابل توجه است و می بایست این الگو را رونق و توسعه داد و از آن حمایت کرد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: در مرکز استان سازمان های قرآنی زیادی هستند ولی در استان انسجامی که در مجموعه بیت الاحزان دیدم را تاکنون مشاهده نکرده ام.

وی با انتقاد از تفرقه و وجود رقابت منفی در نهادها و مجموعه هایی که کار فرهنگی و قرآنی می کنند افزود اگر انسجام و همدلی در مجموعه های قرآنی کشور حاکم شود بسیاری از مشکلات جامعه قرآنی حل خواهد شد.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس در پایان بازدید از فعالیتهای بیت الاحزان، از مرکز شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن امام حسن مجتبی(ع) در روستای لای خرمی از توابع استهبان فارس بازدید کرد.

این مرکز اولین مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن است که فعالیت آن در سال ۱۳۸۶ با ساختمان مستقل آغاز شد. تربیت ۳۱۷ حافظ کل قرآن و صدها حافظ اجزاء ثمره فعالیت ۱۱ ساله این مرکز می باشد. بسیاری از بانیان و اساتید ۱۰ مرکز شبانه روزی برادران بیت الاحزان روزگاری در این مرکز قرآن آموز بوده اند.

هم اکنون ۳۵ حافظ که ۱۷ نفر از آنها عراقی می باشند در این روستای ییلاقی که جمعیت آن بیش از ۳۰ نفر می باشد به صورت شبانه روزی مشغول به حفظ قرآن کریم می باشند و تاکنون موفق به حفظ ۱۰ جزء از قرآن کریم شده اند.

Share