۳۵۹ بازدید انتشار : ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷ آخرین ویرایش : ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲

شاهسونی:

فعالیت های قرآنی نیازمند حمایت مجلس

جامعه قرآنی ما آماده حماسه آفرینی قرآنی است/ آمادگی بیت الاحزان در تحقق تربیت 10میلیون حافظ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها)، حجت الاسلام شاهسونی مدیر مؤسسه بیت الاحزان طی سخنانی با ارائه گزارشی از فعالیت های این مؤسسه قرآنی، الگوی توسعه توسعه از پایین به بالای این مؤسسه را مورد توجه قرار داد. وی با ذکر تاریخچه مؤسسه که از یک روستای کوچک در استهبان آغاز به کار کرد و هم اکنون موفقیت زیادی در سطح کشور داشته است را مؤید این الگوی توسعه دانست. عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور به راه اندازی 180 شعبه و 12 مرکز شبانه روزی مؤسسه در سراسر کشور اشاره و خاطر نشان کرد: دیدگاه جهادی، قرآنی و اهل بیتی در فعالیت های این مؤسسه حاکم است و  آثار و برکات آن در برنامه های قرآنی کشور دیده می شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مدغم قرآنی فارس با اشاره به حضور حافظان و علاقمندان از 23 استان کشور تصریح کرد: بیش از 30000 قرآن آموز سالانه در این مؤسسه نحصیل علوم قرآنی می کنند و  مهد و پیش دبستانی قرآن محور، مراکز شبانه روزی حفظ یکساله، حوزه علمیه قرآن محور و ساخت و سازهای قرآنی از دیگر فعالیت های این مؤسسه در سطح کشور بوده است.

شاهسونی با ارائه توضیحاتی در خصوص طرح ملی رحله ایام حفظ قرآن نوجوانان و جوانان در ایام تابستان افزود پس از برگزاری 4 دوره از این طرح قرآنی هم اکنون موفق به راه اندازی مرکز طرح رحله در حرم امامین عسکریین در کشور عراق شده ایم.

مدیر مؤسسه بیت الاحزان با اشاره به گسترش فعالیت های بیت الاحزان فراتر از مرزهای کشور حضور خانواده قرآنی آمریکایی در مؤسسه و راه اندازی کلاسهای قرآن در نیویورک، راه اندازی 4 مرکز حفظ قرآن در پاکستان و درخواستهایی بر راه اندازی مراکز قرآنی در افغانستان را از جلوه های این موج قرآنی بیان کرد.

عضو اتحادیه تشکلهای قرآن و عترت کشور در ادامه با اشاره به سوابق دینی و فرهنگی لاریجانی از جمله افزود: جامعه قرآنی ما آماده حماسه آفرینی قرآنی است.

وی با اشاره به بیانات رهبری در مورد ضرورت تربیت 10 میلیون حافظ، و تأکید بر اشتیاق جوانان به حفظ قرآن در ایران و کشورهای اسلامی، افزود: کشور ما نیاز به یک انقلاب قرآنی دارد و از رئیس مجلس درخواست کرد مؤسسات قرآنی را در انجام این انقلاب قرآنی یاری کنند.

شاهسونی خواستار تصویب مؤسسه بیت الاحزان جزء مؤسساتی که ردیف بودجه دارند در مجلس شد و با اشاره به تصویب استهبان به عنوان شهرستان قرآنی در هیئت دولت تقاضای تصویب به عنوان شهرستان قرآنی در مجلس و تخصیص ردیف بودجه جهت گسترش برنامه های قرآنی را مطرح کرد.

در نظر گرفتن تسهیلاتی برای حافظان قرآن از جمله معافیت خدمت سربازی، فراهم شدن امتیاز جهت حافظان قرآن در کنکور ، مساعدت در ساخت مجموعه اردویی قرآنی در مشهد، مساعدت به شعب محروم مؤسسه بیت الاحزان از دیگردرخواست های مدیر مؤسسه بیت الاحزان بود.

وی در پایان با اشاره به تبعیت از حافظان بیت الاحزان از فرمایش رهبری در تربیت 10 میلیون حافظ ، درخواست کرد ضمن تقدیم گزارش مؤسسه خدمت مقام معظم رهبری  درخواست دیدار حضوری حافظان بیت الاحزان را مطرح کند.

Share