۴۸۱۸ بازدید انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴ آخرین ویرایش : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴

مرکز شبانه روزی حضرت امام رضا(ع) بیرجند

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله کل قرآن کریم حضرت امام رضا (ع)

استان خراسان جنوبی/ شهرستان بیرجند

مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله حضرت امام رضا (ع) در تابستان 1395 در شهرستان بیرجند تأسیس شد و در حال حاضر دومین سال تحفیظی خود را پشت سر می گذارد.

ویژگی منحصر به فرد این مرکز، قرار گرفتن آن در محل تاریخی بسیار زیبا و دیدنی با معماری سنتی ایرانی اسلامی و چشم نواز است. این مکان که با حمایت اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند در اختیار مرکز قرار داده شده یکی از جاذبه های تاریخی استان به حساب می آید تا جایی که هرساله شاهد حضور بازدیدکنندگان زیادی از این بنای تاریخی بوده ایم.

در اولین سال برپایی این مرکز 17 نفر موفق به حفظ کل قرآن کریم شدند و در سال جاری نیز 16 نفر در حال حفظ قرآن کریم می باشند و تاکنون نزدیک به بیست و دو جزء حفظ کرده اند. برگزاری محافل مختلف انس با قرآن کریم و درخشش قرآن آموزان این مرکز در آزمون ارشاد و مسابقات بیت الاحزان نمایانگر تلاش و پشتکار و سطح آموزشی بالای این مرکز است.

به گفته مدیر این مرکز، جو اخلاقی و بانشاطی که در فضای مرکز حاکم است، توانسته نظر مسئولان و مردم متدین بیرجند را به خود جلب کند.

برگزاری کلاسهای تخصصی تجوید قرآن کریم در طول دوره و برگزاری کارگاه صوت و لحن توسط استاد احمدی وفا، استاد و قاری بین المللی قرآن کریم از دیگر وجوه ممتاز این مرکز نسبت به سایر مراکز حفظ یکساله بیت الاحزان در سطح کشور بوده است.

برگزاری اردوهای تفریحی و بازدید از مکان های دیدنی استان خراسان جنوبی و همچنین اردوهای سیاحتی زیارتی برون استانی همچون قم و مشهد مقدس و ... از دیگر برنامه های این مرکز حفظ تخصصی به شمار می رود.

تلفن تماس: 09138061498

 

Share
11
محمدحسین جعفری ۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴

با عرض سلام
روش و گزینه ثبت نام متاسفانه پیدا نکردم
--------------------
بیت الاحزان:
سلام
ثبت نام این مدارس هر سال اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا پایان اردیبهشت و گاهی تا اواسط خرداد تمدید می شود

علی ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۳

مدرسه عشق ❤❤

احمد ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۷

مدرسش هم ازلحاظ آموزشی وامکانات عالیه.