۶۵۲ بازدید انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴ آخرین ویرایش : ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فسا:

مدیران شعب بیت‌الاحزان فسا تجلیل شدند/ فعالیت ۱۷ شعبه

طی مراسمی از مدیران مؤسسات قرآنی و مراكز بیت‌الاحزان كه موفق به تربیت ۲۳۰ حافظ كل قرآن كریم در شهرستان فسا شدند، تجلیل به عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها)، به نقل از روابط عمومی اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مراسم تجلیل از مدیران مؤسسات قرآنی و مراكز بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) به پاس تربیت ۲۳۰ حافظ كل قرآن در شهرستان فسا برگزار شد.
محمدکاظم رحمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا در این مراسم گفت: در شهرستان فسا ١٧ مؤسسه قرآنی در حال فعالیت است كه ۷ مركز در سطح شهر فسا و ۱۰ مركز دیگر در روستاهای خیرآباد، دستجه، صحرارود، سنان، فدشکویه، زاهدشهر، میانشهر، خورنگان، نوبندگان و جلیان فعالیت می‌كنند.
وی افزود: این مراکز قرآنی تاکنون توانسته‌اند بیش از ١٢٠ حافظ کل قرآن کریم از نقاط مختلف ایران اسلامی در واحد آقایان همراه با میهمانانی از کشورهای خارجی اعم از بنگلادش، مالزی و پاکستان اغلب در مدرسه تخصصی حفظ روستای صحرارود و ١١٠ حافظ كل قرآن در بخش بانوان در مؤسسات قرآنی و مراكز بیت‌الاحزان شهرستان فسا را تربیت كنند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا با تقدیر از زحمات چندین ساله حجت‌الاسلام والمسلمین شاهسونی، مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) گفت: در حال حاضر بیش از ١٠٠٠ نفر در مقطع سنی بزرگسال و قریب به ٧٥٠ نفر در مقطع پیش دبستانی با همکاری اداره آموزش و پرورش در رشته‌های روخوانی، تجوید، مفاهیم، حفظ تخصصی، تفسیر و احکام از دوره‌های مختلف این مؤسسات و مراکز علوم قرآنی بهر‌ مند می‌شوند.
رحمانی در پایان یادآور شد که آزمون سراسری قرآن و عترت در ١٠ اسفندماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در این شهرستان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.quranedu.ir تا ٦ بهمن‌ماه اقدام به ثبت‌نام كنند.
یادآور می‌شود، در پایان مراسم نیز با لوح سپاس از قدمعلی ابوالحسنی، مسئول بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) در شهرستان فسا و دیگر مدیران فعال این مراکز قرآنی تقدیر به‌عمل آمد.

Share