۴۷۲۹ بازدید انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۸ آخرین ویرایش : ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۸

معرفی مدیران موفق قرآنی

آشنایی با حجت الاسلام سبویی، مدیر مدرسه شبانه روزی شاهچراغ

مؤسسه قرآنی- فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با عنایات حضرت باری تعالی پس از 19 سال فعالیت در مناطق مختلف کشور که عمدتاً محروم و روستایی بوده اند در تابستان سال جاری به حمد الله موفق به تأسیس مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یک ساله قرآن کریم در شهر شیراز شد.

حجت الاسلام علی سبویی از حافظان ممتاز و برجسته مؤسسه قرآنی- فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) متولد 1369 در شهرستان جهرم استان فارس است که در سال 90-89 با گام نهادن در مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یک ساله قرآن کریم امام حسن مجتبی (علیه السلام) روستای لای خرمی از توابع شهرستان قرآنی استهبان در 11 ماه موفق به حفظ کل قرآن کریم شد و پس از حفظ به صورت مقطعی در دوره های تابستان مدارس شبانه روزی و کلاس های حفظ جامعه القرآن شیراز مشغول به فعالیت شد.

 

وی در حال حاضر مدیر مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یک ساله کل قرآن کریم حضرت شاهچراغ (علیه السلام) شیراز و محصل در مقطع سطح حوزه علمیه می باشد.

به بهانه کسب رتبه اول مسابقات قرآن مدارس شبانه روزی با مدیریت حجت الاسلام سبویی برآن شدیم تا به معرفی این چهره قرآنی بیت الاحزانی بپردازیم.

حجت الاسلام علی سبویی هدف از تأسیس مدرسه شبانه روزی را خروجی های خوب مدارس طی سال های قبل عنوان کرد و افزود: به نظر بنده مدارس شبانه روزی طی این 14 سال بسیار خوب عمل کرده و خروجی های بسیار خوبی داشته است و در واقع هر حافظ معادل یک فعال قرآنی است و این خیر و برکات زیادی را به همراه دارد.

این فعال قرآنی در رابطه با استقبال مردم از برگزاری طرح رحله در تابستان 94 و تأسیس مدرسه گفت: ما برای برگزاری طرح رحله از 13 استان کشور 88 نفر ثبت نامی داشتیم که پس از مصاحبه ورودی، 60 نفر وارد طرح رحله شده و 4 جزء از قرآن کریم را در دو ماه حفظ کردند، از این میان 25 نفر برگزیده شده و وارد حفظ یک ساله قرآن کریم شدند و بحمدالله تا کنون 10 جزء از قرآن را حفظ نموده اند.

مدیر مدرسه شبانه روزی حضرت شاهچراغ (علیه السلام) با اشاره به مشکلات فراوان خصوصاً مسائل مالی که در مدرسه با آن مواجه هستند بیان کرد: ما در این مدرسه با کمترین امکانات ممکن و بیشترین مشکلات سعیمان بر این است تا بهترین شرایط را برای حفظ قرآن فراهم کنیم و بتوانیم خروجی های خوبی داشته باشیم که با لطف خدا و عنایات اهل بیت (علیهم السلام) دوستان و خیرانی در این زمینه به ما کمک شایانی نموده اند که جا دارد همین جا از تمامی بزرگواران خصوصاً جناب حاج اصغر شاهسونی و جناب آقای علی زاده تقدیر و تشکر نمایم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های فرهنگی و جانبی مدرسه حفظ اشاره کرد و افزود: ما تا کنون موفق شده ایم در اکثر مناسبت های ملی و مذهبی برنامه ویژه داشته باشیم که از آن جمله می توان به هفته دفاع مقدس، جشن عید غدیر، دهه اول محرم و ... اشاره کرد و هم چنین به صورت هفتگی جلسات اخلاق با حضور اساتید برجسته شیراز برگزار می شود؛ البته ناگفته نماند که زیارت حرم حضرت شاهچراغ (علیه السلام) هم بخشی از برنامه های ثابت مدرسه هست.

مدیر مدرسه حضرت شاهچراغ (علیه السلام) با تأکید بر اخلاص در همه کارها به بیان جمله ای از مدیر مؤسسه پرداخت و این گونه گفت: کاری که با اخلاص شروع شود قطعاً ابتر نمی ماند.

این فعال قرآنی ضمن ابراز خرسندی از همکاری همه جانبه قرآن پژوهان با کادر مدرسه عنوان کرد: ما در کلاس های مدرسه چیزی به عنوان حضور و غیاب نداریم اما خود بچه ها به صورت بسیار منظم در کلاس ها شرکت نموده و همکاری خیلی خوبی وجود دارد، اخلاق در بین همه بچه ها حرف اول را می زند و به نظر بنده به جز موفقیت و پیشرفت در زمینه حفظ، این حافظان در جنبه های فردی و اجتماعی هم حرف اول را می زنند.

 

حجت الاسلام سبویی با ذکر این مثال که یک دست صدا ندارد به معرفی کادر مدرسه پرداخت و از زحمات شبانه روزی اساتید، آقایان مسعود حیدری از خوزستان و مسلم ندیمی از شیراز، سرپرست علی اصغر حسنی از کازرون (هر 3 از حافظان مدارس شبانه روزی) و آشپز مدرسه جناب آقای مهدی رستگار تقدیر و تشکر کرد.

 

وی در بین صحبت هایش به بیان خاطره ای از آشپز مدرسه پرداخت و این گونه بیان کرد: زمانی که با آقای رستگار تماس گرفتیم جهت خدمت در مدرسه ایشان در یکی از دبیرستان های شبانه روزی شیراز مشغول به فعالیت بود و از بیماری دیسک کمر رنج می برد که به گفته خودش پس از قبول مسئولیت در مدرسه حفظ، به طرز معجزه آسایی درد کمر ایشان به طور کامل از بین رفته است و این قطعاً یکی از هزاران برکات فعالیت های قرآنی و مدرسه حفظ است.

مدیر مدرسه حضرت شاهچراغ (علیه السلام) در پایان ضمن تشکر از کلیه مسئولین اظهار کرد: از تولیت محترم حرم حضرت شاهچراغ (علیه السلام)، حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب که از اساتید بنده در حوزه علمیه می باشند و مساعدت های ارزشمندی را به مؤسسه بیت الاحزان و مدرسه شبانه روزی و طرح رحله داشته اند کمال تشکر را دارم، هم چنین از جناب حجت الاسلام و المسلمین علی رضا شاهسونی مدیر مؤسسه که همواره از ارشادات ایشان بهره مند گشته ایم تقدیر           می نمایم.

 

لازم به ذکر است مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یک ساله کل قرآن کریم حضرت شاهچراغ (علیه السلام) در خیابان شهید دوران، کوچه شماره 15، روبروی مسجد 14 معصوم (علیهم السلام) واقع می باشد.

Share
5
یک حافظ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۱

با آرزوی موفقیت برای تمام دوستانم در موسسه و حوزه خصوصا برای حاج آقا سبویی

الهام رستم پور خوزستان را ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۵

سلام وصد سلام به مبلغین دین .بزرگوار خواستم بگم آیا آموزش قرآن که نباید با حزن واندوه عجین باشه باید با شورو شعف همراه باشه .جوونای ماهمیتطوریش از دین دارن بری میشن .چرا بیت الشعف نباشه چرا شادو سرخوش از انجام کار به این بزرکی نباشیم اون حالت حزن وروحانیت قلبی در هنگام تلاوت ویاد گیری به جای خود اما نام این مراکز باید همو رو جذب کنه نه فقط کسانی رو که خودشون اهلشن .الهام رستم پور خوزستان رامهرمز