2405 بازدید ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴

به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه(س)

تبیین ولایت امام رضا(ع)؛ فلسفه مهاجرت حضرت معصومه(س)

حجت‌الاسلام روح‌الله فاطمی‌نسب با بیان اینکه حضرت فاطمه معصومه(س) پیام‌آور صلح و امنیت بودند و به خاطر تبیین ولایت و امامت امام رضا(ع) از مدینه به مرو مهاجرت کردند، گفت: قم، شوره‌زاری بیش نیست و آب و هوای معتدلی ندارد اما عشاق اهل بیت(ع) و مراجع بزرگ و علمای دین همگی به برکت ایشان در این شهر جمع شده‌اند.

3975 بازدید ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۶

به بهانه محرم

نگاهی به آئین سنتی سوگواری «چک چکو» و «چارچو گردانی» استهبان

در تاریخ آداب و رسوم معنوی هر شهر و ناحیه‌ای یک سری آیین‌های سنتی وجود دارد که با توجه به وقایع عاشورا نسل به نسل منتقل شده است و در این گزارش به سراغ دو آیین سنتی سوگواری حسینی در شهرستان قرآنی استهبان می‌رویم.

3412 بازدید ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۸

روز هشتم محرم

علی‌اکبر(ع)؛ نخستین شهید بنی‌هاشم در روز عاشورا

حضرت علی‌اکبر(ع) نخستین شهید بنی‌هاشم در روز عاشورا بود و در زیارت شهدای معروفه نیز آمده است: السَّلامُ علیکَ یا اوّل قتیل مِن نَسل خَیْر سلیل.

2452 بازدید ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۲

هفتمین روز محرم

علی‌اصغر(ع)؛ طفل شیرخواره‌ای که سند مظلومیت پدر شد

هفتم محرم به‌نام علی‌اصغر(ع)، طفل شیرخواره‌ای که اگرچه طبق قانون جنگ باید در امان باشد اما با شهادتش سندی بر حقانیت و مظلومیت پدر شد.

3046 بازدید ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۰

خبر تکرار نشدنی برای یک خانواده شهید

یوسفتان در غیاب یعقوب بازگشت

بیش از 30 سال است که این صحنه و این خبر ‌در خانه‌های شهدای دفاع مقدس تکرار می‌شود، در خانه شهید مجتبی صادقی‌پور هم این صحنه تکرار شد، صحنه‌ای که برای همه اعضای خانواده شهید تکرارنشدنی و فراموش‌نشدنی است. پدر شهید امروز بزرگترین غائب این جمع است.

2332 بازدید ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۲

عبدالله بن‌حسن (ع)؛

روز پنجم ماه محرم/ کودکی که خود را سپر دفاع از ولایت کرد

در قیام کربلا چند تن از پسران امام حسن (ع) همراه با امام حسین (ع) آمده بودند که یکی از آن‌ها «عبدالله» نام داشت، روز پنجم محرم به نام ایشان نام‌گذاری شده است، تا فداکاری این سرباز کوچک کربلا برای امروز ما درس ولایت‌مداری باشد.

4445 بازدید ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵

اینفوگرافیک

امید جان‌های خسته

همزمان با ۲۶ دی ماه سالروز دومین حضور رهبر انقلاب در جمع زلزله‌زدگان بم، اینفوگرافیک «امید جان‌های خسته» -مروری بر اقدامات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی ایران در سال‌های ۱۳۴۷ تا ۱۳۹۲- منتشر شد.* رهبر انقلاب در حکم انتصاب نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر (۱۳۹۳/10/14) هدف والای تأسیس این نهاد را بازآفرینی روحیه اعتماد به نفس و امید و آرامش بخشیدن به جان‌های خسته از حوادث طبیعی دانستند.

2724 بازدید ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۴

آیت‌‌الله جوادی آملی:

اعتقاد به معاد عامل جلوگیری فساد و ظلم در جامعه است

مفسر قرآن کریم گفت: چیزی که جامعه را اصلاح کرده و اخلاق را تصحیح می‌کند و فساد و ظلم را از بین می‌برد، اعتقاد به معاد است، زیرا زمانی که حساب و محاسبه نباشد، انسان خودش را آزاد می‌بیند.

4075 بازدید ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۶

اینفوگرافیک

از اختلاف مذهبی عبور کردیم

رهبر انقلاب فرمودند: «در ۳۵ سال اخیر کمکهای ایران به برادران مسلمانان، غالباً به برادران اهل سنت بوده است.» پایگاه اطلاع‌رسانی Khamenei.ir برگزیده‌ای از مصادیق این حمایت‌ها را برگرفته از بیانات و اقدامات رهبر انقلاب در قالب این اینفوگرافیک منتشر می‌کند.

3419 بازدید ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۳

رحیم خاکی:

ایجاد قطب قرآنی با طراحی زیرساخت‌ها و تمرکز بر اهداف واقعی میسر می‌شود

قاری و داور بین‌المللی کشور با اشاره به چشم‌انداز قطب قرآنی شدن استان فارس گفت:‌ این امر بسیار هدف‌گذاری خوبی است اما ایجاد قطب قرآنی با طراحی زیرساخت‌ها و تمرکز بر اهداف واقعی میسر می‌شود.

4171 بازدید ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۹

اینفوگرافیک

تکفیر در خدمت استکبار

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: یک نکته‌ى غیرقابل‌انکارى وجود دارد، و آن این است که جریان تکفیر و حکومتهایى که پشتیبان و حامى آن هستند، کاملاً در جهت نیات استکبار و صهیونیسم دارند حرکت میکنند؛ کار آنها در جهت هدفهاى آمریکا و دولتهاى استعمارى اروپا و رژیم اشغالگر صهیونیستى است؛ شواهدى این معنا را قطعى میکند. ۱۳۹۳/۰۹/۰۴

4385 بازدید ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۹

سردار نقدی

معجزه ۹ دی محصول انس با قرآن بود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در «همایش شهدای قرآنی پرچمدار بصیرت» گفت: خداوند به واسطه قرآن کریم بندگان متقی خود را هدایت می‌کند و معجزه ۹ دی به واسطه انس با قرآن روی داد.